post

Chcąc zakupić polisę na życie potencjalni klienci wykorzystują nowoczesne rozwiązania, jakie udostępnia im internet. Chodzi tu między innymi o wygodne porównywarki ubezpieczeniowe kojarzące zainteresowanych kupnem polisy z agentem ubezpieczeniowym. Do wyboru są też rankingi ubezpieczeniowe i tak zwane opinie osób trzecich.

 

Forum internetowe ma różne zastosowania i charakter. Często mylone jest z komentarzami pod danym artykułem. W komentarzach królują niepodzielnie negatywne uwagi zwane potocznie hejtem – nawet pod materiałami, które z treścią komentarza mają niewiele wspólnego. Z kolei na forum przeważają opinie związane ze specjalistycznym zagadnieniem, np. rodzajem ubezpieczenia, produktem ochronnym, okresem karencji czy cesją.

 

Opinia nie decyduje

 

Przeglądając fora dyskusyjne z branży ubezpieczeniowej łatwo natrafić na zapytanie typu „Czy najlepsza polisa na życie istnieje?”. Odpowiedź na to pytanie jest równie prosta, ile trudna. Dzieje się tak, jeśli agent ubezpieczeniowy ma do czynienia z klientem, który jeszcze nie wie, co właściwie taki produkt miałby ochraniać: czy tylko rodzinę i najbliższych na wypadek jego zgonu, a może przyda się także rozszerzenie zakresu ochrony o koszty leczenia poniesione w wypadku? Dlatego warto, aby zainteresowany kupnem polisy skorzystał z wygodnego narzędzia jakim jest porównywarka ubezpieczeniowa, która już dzięki przejrzystemu formularzowi ułatwi osobie z niej korzystającej wybór podstawowych preferencji, a obu stronom pozwoli zaoszczędzić dużo czasu.

 

Ranking i forum

 

Nigdy do końca nie wiadomo, kto kryje się za opinią zostawioną na forum, dlatego ciężko o weryfikację pojedynczego wpisu. O wiele wartościowsze są te dyskusje, które zawierają jak najwięcej zdań. Podobnie jest w przypadku rankingów ubezpieczeń czy rankingów produktów ubezpieczeniowych. Warto brać pod uwagę tylko te, które zawierają kilkanaście pozycji. Może się przecież okazać, że nie zawsze oferta znajdująca się w czołówce będzie oznaczała, że najlepsza polisa życia to właśnie ta na podium.