post

Polisę ubezpieczeniową możemy wykupić w dwóch wariantach patrząc pod kątem czasu trwania umowy. Są to ubezpieczenia terminowe i bezterminowe. Bezterminowe ubezpieczenia wiążą nas z ubezpieczycielem do końca życia. Ubezpieczenie terminowe na życie jest z kolei taką polisą, która po jakimś czasie się kończy.

Kiedy warto zdecydować się na taką polisę? Przypadków jest wiele – osoby w średnim wieku będące dobre zawodowo mogą wybrać ten właśnie rodzaj polisy. Pozwoli to zaoszczędzić pewną różnicę w porównaniu do osób starszych, które obecnie nie mogą starać się o terminowe ubezpieczenia na życie. O terminowe ubezpieczenie w zależności od jego specyfiki możemy starać się od 18 do wieku wyznaczonego przez ubezpieczyciela.

Kolejne sytuacje gdy ubezpieczenie terminowe na życie jest godne uwagi to wszystkiego rodzaju umowy kredytowe. Biorąc pod uwagę, że kredyt to zobowiązanie na kilka lub kilkanaście lat. W przypadku śmierci bądź niezdolności do wykonywania pracy zarobkowej nasze długi obciążą najbliższych. Uniknąć tego można właśnie dzięki wykupieniu ubezpieczenia. Wówczas jesteśmy ubezpieczeni na wypadek losowych zdarzeń.

Terminowe ubezpieczenie to najlepszy wybór w stosunku ceny do gwarancji bezpieczeństwa jaką otrzymujemy. Czas, na jaki będziemy chcieli takie ubezpieczenie zawrzeć zależy od nas. Zazwyczaj minimalnie jest to okres 1 roku, a maksymalnie umowa może działać nawet kilkadziesiąt lat.