post

W dzisiejszym świecie sieć internetowa to podstawa. Dzięki niej funkcjonuje wiele instytucji i ciężko sobie wyobrazić nagłe przełączenie na tryb offline czy powrót do ery kontakt wyłącznie telefonicznego. Przez internet są obecnie wykonywane operacje bankowe, które usprawniają handel i ułatwiają życie. Branża ubezpieczeniowa nie została w tyle.

 

Przeciwnie – dzięki internetowi możliwy jest zakup odpowiedniego ubezpieczenia bez konieczności wychodzenia z domu. W jaki sposób? Dzięki prostemu i intuicyjnemu narzędziu w postaci porównywarki ubezpieczeniowej, która nie tylko kojarzy klientów z agentami ubezpieczeniowymi, ale również pozwala w parę chwil otrzymać zindywidualizowany produkt.

 

Nie każda polisa od razu

 

Porównywarka ubezpieczeniowa umożliwia zakup ubezpieczenia na życie przez internet. Jednak od rodzaju ubezpieczenia zależy jak szybko będzie to możliwe. Do wyboru są cztery rodzaje:

  • Komunikacyjne,
  • Nieruchomości,
  • Turystyczne,
  • Życiowe.

 

Zakup ostatniego z wymienionych nieco różni się od pozostałych. Jest tak, ponieważ produkt w postaci polisy na życie jest dość złożony i zależny od kilku czynników. Najważniejszy z nich to sam przyszły ubezpieczony. Aby prawidłowo wyliczyć składkę w odniesieniu do sumy ubezpieczenia agent podczas bezpośredniego spotkania z klientem bierze pod uwagę chociażby ankietę medyczną. Z oczywistych powodów klient, który np. posiada zdiagnozowany nowotwór nie będzie mógł kupić polisy z tym właśnie rozszerzeniem. A jeśli nawet kupi, a choroba wyjdzie na jaw, ubezpieczyciel ma prawo odmówić wypłaty świadczenia.

 

Lepiej najpierw porównać

 

Dokonując porównania polisy na życie przez internet trzeba liczyć się z koniecznością spotkania z agentem ubezpieczeniowym. Może to nastąpić w domu samego klienta i co najważniejsze nie jest wiążące, a zainteresowany może skorzystać z kilku spotkań z przedstawicielami różnych towarzystw ubezpieczeniowych. Spotkanie jest zaletą, a nie wadą całego procesu zakupu polisy, ponieważ stanowi doskonałą okazję o wyjaśnienia zawiłych kwestii związanych z interesującym produktem polisowym.